Народний молодіжний театр «Браво»

Червінська Галина Володимирівна керівник народного молодіжного театру «Браво».На даній посаді з 2005 року. Закінчила Рівненський державний гуманітарний університет, спеціальність режисер драматичного театру.

Молодіжний театр «Браво» створений при міському будинку культури у 1991році. У 1997 році йому присвоєно звання «Народний».

Керівниками театрального колективу були Світлана Люлько, Борис Дробот, а з серпня 2005 р. – Галина Червінська.

Учасниками театру є молодь, яка працює на різних підприємствах міста (педагоги, робітники, службовці та ін), учні шкіл та студенти учбових закладів.

     З 2013  року в театрі створена підліткова театральна група, яка працює за новою програмою, а саме: проводиться  ознайомлення зі сценічною мовою, акторською майстерністю, сценічним рухом – як теоретично, так і практично.

 В репертуарі театрального колективу:

Спектаклі для дорослих та малечі («Дами  і гусари» О. Фредро; «Беда от нежного сердца», В.Сологуб; «Назар Стодоля»,  Т. Шевченко; «Господиня готелю», К. Гольдоні; «За сиротою і бог з калитою», М. Кропивницький; «Острів навпіл», Л. Устинов, «Кошеня на снігу», К. Мєшков, П. Катаєв; «На чуже не зазіхай», Л.Ліпніцька, та ін..), мініатюри, прозові твори, вірші, байки, монологи, сценки, театралізовані прологи, лялькові вистави,   театралізовані дійства та ін..

      Народний аматорський театр «Браво» є неодноразовим учасником Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», який щорічно проходить у м. Очакові. Колектив нагороджений дипломами «Дипломант», «Лауреат» та цінними подарунками; двічі входив в пам*ятний ювілейний буклет м. Очакова.

      Театр «Браво» приймав участь у фестивалі «Сім культур» у м. Кам*янець – Подільському, а також виступав з виставами: «Женитьба Бальзаминова», А.Островський (2000р) та «Дами і гусари», О.Фредро (2007р.) на обласній сцені, як один з кращих колективів області.

      Колектив став переможцем регіонального туру у Фестивалі мистецтв України «Мистецьким перевеслом квітчаємо свій край» (2009 р.),  брав участь у Регіональному та Всеукраїнському фестивалях «Золота масочка 2014» та «Золота маска 2017» , які проходили у м. Нетішині. 

     Актори театру приймають участь у міських та обласних фестивалях-конкурсах також, як читці. 

     Серед них  обласний  конкурс читців присвячений  200р народження Т.Г.Шевченка (2014р.), обласний  фестиваль  « Кришталева зірка 2014 »   регіональний фестиваль патріотичного твору ,обласний  конкурс читців , присвячений 188р. від дня народження  Л.Глібова  ( 2015 р.), обласний фестиваль-конкурс «Лесина казка», присвяченому 145-й річниці від дня народження Л.Українки (2016р.), фестиваль-конкурс «Атом добра та любові» який відбувся у м. Нетішині (2017р.).

    На міському фестивалі-конкурсі поезії та пісні «Вічне Тарасове слово», який відбувся 9 березня 2017р. в номінації «художнє читання» актори театру  отримали друге та третє місця, а у 2018р. в тій же номінації – перше призове місце.

             8 червня  2018р. Народний аматорський молодіжний театр «Браво» взяв участь у обласному фестивалі-конкурсі театрального мистецтва «Подільська сцена – 2018», представивши журі та глядачам виставу «Чекати сто років». Театр отримав Перше  місце. Спеціальними дипломами журі нагородило актора театру Бенедюка Петра  – за надзвичайно професійне виконання ролі Поета в даній виставі та керівника театру Галину Червінську – за кращу режисерську роботу.  А 18 вересня цього ж року пройшов обласний  фестиваль-конкурс сценічних творів військово-патріотичної тематики «Все пам*ятає батьківська земля», учасниками якого стали актори нашого театру та отримали в номінації «художнє слово» 2-е та 3-є місця. Одна з учасниць була відібрана на обласний гала-концерт.

    У 2019 році учасники театру «Браво» взяли участь у Всеукраїнському конкурсі читців та театральних колективів ім. Л, Глібова,  який проходив 15 березня в мст Чорний острів. В результаті актори-читці зайняли три перших та одне друге місця, а театр «Браво» – Гран-Прі. 30 квітня цього ж року взяли участь у відкритому фестивалі-конкурсі виконавських мистецтв «Мистецьке коло»: художнє читання – одне перше, три других місць;  театр – Перше місце. 03 жовтня   актори театру «Браво» взяли участь у Відкритому обласному фестивалі-конкурсі «Подільська сцена 2019. Інсценізація уривку «Крижем»  з твору В.Гребенюка «Тетрамерон». Полонський РБК.

В 2020 році колектив працював за змішаним типом навчання (дистанційно та очно)  через пандемію Ковід -19. Разом з тим аматори підготували на суд глядача виставу “Кошеня на снігу”,  літературно-музичну композицію “Яке минуле Шепетівки?… Магдебурське право”, взяли участь у театралізованому святі Колодія, відзняли на відео для соц.мереж обряд вечорниць на Андрія та ін.

У 2021 році народний аматорський театр “Браво” відзначив 30 років із композицією “Творчими шляхами Рея Бредбері”. Згаданий твір також здобув ІІ місце в обласному фестивалі театральних колективів “Подільська сцена 2021”, а актор театру Віталій Майданець, який втілив образ Рея Бредбері отримав номінацію “Краща чоловіча роль”