Студія раннього естетичного розвитку «Пізнайко»

   Керівник студії – Плахтій Ольга Миколаївна, освіта вища. У 2002 році закінчила факультет мистецтвознавства Рівненського інституту слав’янознавства Київського славістичного університету за спеціальністю «мистецтвознавець, спеціаліст з образотворчого мистецтва». В 2009 році закінчила Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю «практичний психолог в закладах освіти».

   

Одна з наймолодших структур Шепетівського МБК – студія раннього естетичного розвитку дітей «Пізнайко». Її творчий педагогічний колектив:  Плахтій О.М. (керівник студії, образотворче мис-во) Власюк А.Д. (хореограф), Полуденко Л.І. (вокал)  – намагається вирішити проблеми всебічного естетичного розвитку дітей дошкільного віку (від 3-ох  до 6-ти років). З жовтня 2015 року до викладацького складу студії увійшла Н.В. Білошицька (культуролог та народний хореограф), яка проводить заняття з народознавства та хореографії в одній з груп. 

   Студію у вересні 2014 року створено для допомоги батькам та дітям у розвитку естетичних здібностей та вибору напрямку для подальшої творчої діяльності.

   Мета роботи Студії – всебічний гармонійний розвиток дитини, активізація дитячої творчості та інтелекту засобами мистецтва (основи театрального мистецтва, народознавство, вокал, хореографія, декоративно – прикладне мистецтво).

   Завданнями роботи Студії є – формування навичок та естетичних смаків, розкриття творчих здібностей, розвиток вміння спілкуватись з іншими дітьми, виховання чутливого ставлення до мистецтва, зокрема до видів української народної творчості.

   Враховуючи вікові особливості вихованців, на заняттях використовуються, в основному, ігрові форми, ілюстровані розповіді, виконання колективних та самостійних завдань, психогімнастика.

   Відповідно до Положення про роботу студії раннього естетичного розвитку дітей «Пізнайко» в групі займається не більше восьми учасників. За період роботи з вересня по грудень 2014 року було створено дві групи – старшу та молодшу де займаються діти віком від 3х до 6ти років.

   У 2015 році Студія поповнилася новими вихованцями віком від трьох до п’яти років. З вересня 2015 року розпочали роботу дві групи дітей – старша та молодша, а з жовтня було відкрито ще одну старшу групу. Шестеро вихованців студії продовжили навчання в хореографічних колективах МБК. У поточному навчальному році уже більше десяти вихованців продовжили займатися у хореографічних колективах МБК «ВІВАТ» та «Перший крок».

   У вересні 2016 року до Студії було прийнято 23 вихованця віком від 3х до 6ти років та сформовано три групи.

   Для роботи студії дирекцією МБК виділено приміщення, зроблено поточний ремонт, обладнано дитячими меблями (столами – трансформерами та стільчиками відповідно росту дітей), проведено  заміну віконних блоків, тощо. А влітку 2015 року було завершено заміну віконних та балконного блоків, закуплено додатково столи та стільчики, зроблено ремонт приміщення. У 2016 році замінено вхідні двері у залі Студії.

   Влітку 2017 року викладачі Студії взяли участь у конкурсі грантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», успішно пройшли навчання по створенню грантової заявки та захистили проект «Інноваційні технології для раннього естетичного розвитку дітей м. Шепетівки у студії «Пізнайко» Шепетівського міського будинку культури». Дирекція МБК та викладачі поставили собі за мету покращити якість розвиваючих послуг для вихованців cтудії «Пізнайко» (від 3х до 6ти років),  шляхом придбання інтерактивної дошки та застосування на заняттях інноваційних технологій. В результаті реалізації цього проекту було придбано інтерактивний комплекс (мультимедійну дошку та проектор). Наразі колектив студії працює над розробкою занять з використанням інноваційних технологій.

   У вересні 2017 року до Студії було зараховано тринадцять вихованців віком від 2,5 до 4х року.

   Студія отримала нове приміщення, в якому  зроблено гарний ремонт ремонт та  проведені оздоблювальні роботи.

   Випускники Студії продовжують свій творчий розвиток у різних колективах міста: десять вихованців відвідують молодші групи танцювальних колективів «ВІВАТ», «Перший крок», «Асорті», «Інеш», четверо вихованок відвідують ЗТЕП «Водограй» (МБК), двоє вихованців розпочали навчання у музичній школі та двоє навчаються у художній школі міста, п’ятеро молодших вихованців вирішили ще рік відвідувати заняття.  Зі слів батьків після занять у Студії у дітей легко та швидко пройшла адаптація до школи.