Про нас

Шепетівка… 

 

Цей мальовничий куточок нашої України       розташований у північній частині  Хмельниччини на відрогах Волино-Подільської височини. Заворожено вслухаючись у зелену розсипчасту мову навколишніх борів, у їхнє шепотіння, люди назвали своє місто Шепетівкою.

 

 

Шепеті́вка -місто обласного значення, адміністративний центр Шепетівського району Хмельницької області. Розташоване на річках Гуска і Косецька (басейн Горині), за 100 км від Хмельницького.

Перша згадка про населений пункт датується 1594 роком: село Шепетівка входило до Кременецького повіту Волинського воєводства як володіння Андрія Ждярського. Однак археологічні дослідження свідчать про те, що ця територія була заселена людьми з більш давніх часів (тут знайдено крем’яні ножі та інші знаряддя праці доби неоліту). Поблизу Шепетівки в урочищі Гусеньці під час археологічних розкопок  виявлено курганний могильник зі скарбом сокир кельтів доби бронзи. На околицях міста височать кургани скіфо-сарматських часів.

Більш як чотири століття  створювалася історія нашого міста. За цей період багато різних подій і хороших,і трагічних пережили шепетівчани. У свій час у нашому місті побували Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Симон  Петлюра. Жителі нашого міста гордяться своїми видатними земляками  письменниками  Миколою Островським, особистість якого стала  символом перемоги людського духу, та  лауреатом  Державної премії Натаном  Рибаком. В Шепетівці народилися відомий ґрунтознавець, геоботанік, флорист Герман Віленський; український історик, доктор історичних наук, професор Юрій Гамрецький.

Історія, традиції, звичаї наших славних земляків передаються із покоління в покоління, як найцінніший скарб, як найбільше надбання кількох поколінь. І саме ці надбання покликані зберегти і примножити працівники культури.

  Шепетівський міський будинок культури розташований в дуже зручному місці для всіх мешканців. Приміщення, в якому на даний час знаходиться заклад, було побудовано  в 1932 році. Спочатку воно функціонувало, як будинок офіцерів, та під час Другої світової війни, коли велись бої за наше місто, приміщення було зруйновано. Реконструкцію будівлі було розпочато в 1962 році.

У 1968 році закінчився капітальний ремонт. З 1970 року приміщення знаходиться на балансі міської ради та носить статус «Міський Будинок культури».

За цей період заклад очолювали: Личман В.І (1965р.), Морозов В.С. (1965-1968рр). Козюк П.І(1968-1970рр.), Розувеєв П. (1970-1972рр.), Данилкін В.І.(1972-1974рр.), Богач В.Ф.(1974-1982рр.), Тимошенко Л.І(1982-1983рр.), Вороней Л.(1983р.), Савчук А.М. (1983-1984рр.), Брезнер Л.Є.(1984-2002рр.),  Талімончук В.І. (2002р.)

З перших днів роботи працівники будинок культури працювали над забезпеченням реалізації державної політики у сфері культури та мистецтва. Були створені всі умови для того, щоб жителі нашого міста мали змогу змістовно проводити своє дозвілля, спілкуватися, розвивати творчі здібності, відпочивати.